Temat: Grand Press

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Beata Biel z Konkret24: „Ta praca ma sens, nawet jeśli nie wygramy”

Konkret24 to serwis dziennikarski uruchomiony niewiele ponad rok temu przez Tvn24.pl (fot. Adam Kozak/"Press")

Nagrodę Grand Press Digital otrzymał serwis fact-checkingowy Konkret24. Jego szefowa Beata Biel przyznaje, że walka z fake newsami to olbrzymie wyzwanie.

- Fake news są coraz bardziej wyrafinowane, jest ich coraz więcej i nie wiem, czy jakikolwiek serwis fact-checkingowy wygra z nimi walkę, ale warto walczyć - mówi Beata Biel. - Ta praca ma sens, bo nawet jeśli nie wygramy, to wniesiemy jakąś cząsteczkę prawdy do sieci - dodaje.

Grand Press Digital jest nagrodą dla dziennikarza bądź redakcji/zespołu za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Konkret24 to serwis dziennikarski uruchomiony niewiele ponad rok temu przez Tvn24.pl. Jury konkursu Grand Press podkreśliło, że Konkret24 świetnie sprawdza się w roli polskiego projektu fact-checkingowego, ujawniając przekłamania i manipulacje.

⇒ Zobacz też: Pełna lista nagrodzonych w Grand Press 2019

(PAZ, 11.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.