Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosiewicz za Matuszyńskiego prezeską Eurozetu

Rosiewicz jest dyrektorką biura reklamy Eurozetu, dotychczas była członkinią zarządu, Matuszyński prezesem Eurozetu był od końca 2013 roku (fot. materiały prasowe)

SFS Ventures, większościowy udziałowiec Eurozetu, zdecydował o rozstaniu z prezesem spółki Andrzejem Matuszyńskim oraz członkiem zarządu i dyrektorem finansowym Maciejem Gruberem. Nową prezeską została Ewa Rosiewicz. Spółka ma też nowego szefa finansowego.

Decyzja większościowego udziałowca o rozstaniu z Andrzejem Matuszyńskim i Maciejem Gruberem została ogłoszona dzień po 30. urodzinach Radia Zet. - Nie komentujemy powodów rozstania z dotychczasowymi członkami zarządu. Odbyły się one za porozumieniem stron - ucina Małgorzata Kozieł, rzeczniczka Eurozetu.

- Akcjonariusz większościowy postanowił powierzyć obowiązki prezesa spółki Ewie Rosiewicz - informuje Kozieł. Rosiewicz była dotychczas członkinią zarządu, od listopada 2014 roku jest dyrektorką biura reklamy. Wcześniej z Eurozetem związana była w latach 1993-2008.

Od wtorku członkiem zarządu i dyrektorem finansowym Eurozetu jest Tomasz Zakrzewski, do niedawna wiceprezes i dyrektor finansowy firmy spożywczej Bakalland SA.

Andrzej Matuszyński był prezesem firmy od końca 2013 roku. Wcześniej, od października 2011 do października 2012 roku, był dyrektorem marketingu Eurozetu. W firmie pracował także w latach 1997-2004. Maciej Gruber dyrektorem finansowym finansowym Eurozetu został w styczniu 2019 roku.

- Właściciel mógł być niezadowolony z wyników, skoro rozstaje się również dyrektor finansowy. Albo wiedzą, że dostają zgodę UOKiK i już tną koszty - zastanawia się menedżer z branży radiowej, chcący zachować anonimowość.

Od lutego 2019 roku 60 proc. udziałów w Eurozecie ma czeska spółka SFS Ventures - udziały ma w niej pośrednio amerykański fundusz Media Development Investment Fund, mniejszościowy akcjonariusz Agory. Pozostałe 40 proc. udziałów ma sama Agora, która pod koniec października 2019 roku złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia pozostałych 60 proc. Decyzja Urzędu możliwa jest jeszcze w tym roku.

- Jesteśmy udziałowcem mniejszościowym, nie mamy wpływu na bieżącą działalność spółki. Zmiany dotyczące kadry menedżerskiej czy zarządu podejmuje akcjonariusz większościowy - informuje Nina Graboś, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Do Eurozetu należą ogólnopolskie Radio Zet, ponadregionalne Antyradio, sieci Chillizet i Meloradio oraz część stacji sieci Radio Plus. (KOZ)

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 29.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.