Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Boniek chce cofnięcia "Gazecie Polskiej Codziennie" zakazu pisania o nim

Boniek poprosił swoich prawników, by wsparli wniosek prawników "GPC" o zniesienie zabezpieczenia powództwa (fot. Piotr Molecki/East News)

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek chce zniesienia zabezpieczenia zakazującego dziennikarzowi "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Piotrowi Nisztorowi oraz wydawcy "GPC" publikacji o nim.

Piotr Nisztor zamieścił w "GPC" cykl artykułów o przeszłości Zbigniewa Bońka i jego działalności jako prezesa związku. W artykule z początku sierpnia napisał m.in., że Boniek w przeszłości "wychwalał gen. Jaruzelskiego". 

Na początku września Sąd Okręgowy w Warszawie w ramach zabezpieczenia zakazał na rok Nisztorowi i Forum SA (wydawcy "GPC") publikacji na temat Bońka w kontekście zarzutów m.in. o powiązania z SB czy uprawianie nepotyzmu.

W czwartek Boniek w opublikowanym na stronach PZPN oświadczeniu napisał, że postanowienie sądu wywołało "falę komentarzy o rzekomym »kneblowaniu mediów«, cenzurze prewencyjnej, blokowaniu otwartej dyskusji społecznej". "Czekając (…) na procesy sądowe i sprawiedliwe wyroki, poprosiłem swoich prawników, by wsparli wniosek strony pozwanej o zniesienie zabezpieczenia powództwa w każdej z prowadzonych dla mnie spraw" - podkreślił prezes PZPN.

W ubiegły czwartek do siedziby PZPN i szesnastu piłkarskich związków wojewódzkich wkroczyli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak podał "Przegląd Sportowy", przeszukania miały związek z tzw. aferą melioracyjną, badano także sprawę dystrybucji biletów na Euro 2016 i ustalania obsad sędziowskich w sezonie 2018/19.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 18.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.