Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press przywraca 100-proc. pensje i czas pracy, zostaje przy rotacyjnym trybie

Polska Press Grupa wydaje 20 dzienników regionalnych i ok. 150 tygodników lokalnych (fot. materiały prasowe)

1 października wynagrodzenia i wymiar czasu pracy w Polska Press Grupie wrócą do poziomu sprzed pandemii.

20 kwietnia zarząd spółki w celu skorzystania z tarczy antykryzysowej zdecydował o obniżeniu pracownikom o 20 proc. wymiaru czasu pracy i wynagrodzeń. W okresie przestoju ekonomicznego niepracujący otrzymywać mieli 50 proc. wynagrodzenia.

We wtorek zarząd PPG w wewnętrznej wiadomości poinformował pracowników o powrocie do obowiązujących przed 20 kwietnia wynagrodzeń i wymiaru czasu pracy. Informację potwierdza rzeczniczka grupy Joanna Pazio. - Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy w kwietniu – podkreśla.

Jednocześnie firma zostaje przy rotacyjnym trybie pracy. - Pracujemy do odwołania w trybie hybrydowym: tydzień w biurze, tydzień zdalnie. Nie zmieścilibyśmy się wszyscy, by utrzymać przepisowe odległości – tłumaczy Pazio.

Od 15 października do pensji i wymiaru czasu pracy sprzed pandemii wróci Agora (obniżono je także o 20 proc.), w sierpniu przestały obowiązywać obniżki (również o 20 proc.) w Burda Media Polska.

PPG wydaje 20 dzienników regionalnych i ich serwisy internetowe, a także ok. 150 tygodników lokalnych i bezpłatną gazetę miejską "Naszemiasto.pl". Firma posiada też sześć drukarni. W 2019 roku Polska Press Grupa odnotowała 398,4 mln zł przychodów netto (spadek o 6,54 proc. rok do roku) i 8,6 mln zł zysku netto (spadek o 10,79 proc.). Spółka zatrudniała wtedy średnio 2080 osób.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 16.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.