Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Okiem Fotografa online: Andrzej Kiełbowicz

Spotkanie odbędzie się we wtorek 15 września o godz. 18.30 na profilu Okiemfotografaonline na Facebooku (fot. materiały prasowe)

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Okiem Fotografa online będzie 15 września Andrzej Kiełbowicz, w latach 70. i 80 XX wieku fotoreporter pracujący dla „Na Przełaj", „Razem" i w „ITD".

Zaprezentowane zostaną jego ówczesne zdjęcia, m.in. warszawskiego Targówka, budowy nowych osiedli w stolicy, pracy w zakładach Pollena Uroda na Pradze, ale także Jarocina i Włocławka. Część prezentowanych zdjęć nie była publikowana ze względu na cenzurę. Niektóre można było zobaczyć dopiero w zeszłym roku na festiwalu FotoArtFestiwalu w Bielsku-Białej. W ramach spotkania odbędzie się też rozmowa z Andrzejem Kiełbowiczem o fotografii reporterskiej wtedy i dziś.

Urodzony w roku 1955 w Warszawie fotoreporter i grafik Andrzej Kiełbowicz w 1989 roku wyemigrował do Kanady, gdzie mieszka do dzisiaj. W latach 70. XX wieku pracował jako fotoreporter dla pism „Na Przełaj”, „Razem” i „ITD”. W Kanadzie pracował jako fotoedytor dla David Suzuki Foundation, WWF, Tides Canada, BC Ministry of Environment, University of Victoria. Jest członkiem Graphic Designers of Canada i National Association of Photoshop Professionals. Obecnie pracuje jako nauczyciel fotografii. Prowadzi kursy i warsztaty fotografii cyfrowej. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Okiem Fotografa to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii. Do marca 2020 odbywały się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie. Organizatorami są Ireneusz Graff i CPK Praga Płudnie, a partnerem Fotokursownia. Spotkanie odbędzie się we wtorek 15 września 2020 roku o godz. 18.30 na profilu Okiemfotografaonline na Facebooku.

(WS, 15.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.