Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W mediach mniejsze zainteresowanie forum w Karpaczu niż w Krynicy

W mediach tradycyjnych i społecznościowych o ubiegłorocznym forum w Krynicy pojawiło się ponad 11 tys. wzmianek, a o tegorocznym forum w Karpaczu 9 tys. (screen YouTube.com/ SGH Warsaw School of Economics)

W mediach społecznościowych pojawiło się dwa razy więcej wzmianek o zeszłorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy niż o tegorocznym w Karpaczu – wynika z analizy Press-Service Monitoring Mediów. Zdaniem eksperta, pomimo dużego potencjału newsowego forum, to pandemia jest nadal najgorętszym tematem dla mediów. 

Z danych Press-Service Monitoring Mediów za okres 8-10 września 2020 roku w przypadku Forum Ekonomicznego w Karpaczu i 3-5 września 2019 roku w przypadku Forum Ekonomicznego w Krynicy wynika, że w mediach tradycyjnych i społecznościowych łącznie pojawiło się ponad 9 tys. wzmianek o pierwszym i ponad 11 tys. o drugim wydarzeniu.

Największy rozdźwięk widać w mediach społecznościowych, gdzie pojawiło się dwa razy więcej wzmianek o zeszłorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy (6463) niż o  tegorocznym w Karpaczu (3259). A zasięg dotyczących forum w Krynicy był prawie trzy razy większy niż forum w Karpaczu (19,4 mln do 7,4 mln).

– Mniejsze zainteresowanie w mediach społecznościowych było związane z popularnością tematu, którym żyjemy od pół roku, czyli pandemią. Wszelkie informacje dotyczące koronawirusa są w tej chwili najbardziej podgrzewane w mediach społecznościowych. Podważanie pandemii, protesty związane z tym tematem, ale też tematy polityczne, agresja wobec osób LGBT to jedne z najchętniej omawianych tematów – mówi medioznawca Maciej Myśliwiec. 

Z kolei w mediach tradycyjnych (prasa, telewizja, radio, internet) nieco więcej uwagi przyciągnęło forum w Karpaczu (6381) w porównaniu z forum w Krynicy (4841). Jednocześnie ekwiwalent reklamowy w przypadku forum w Krynicy był większy – ponad 31 mln zł – niż w Karpaczu – ponad 22 mln zł. To oznacza, że media tradycyjne lepiej eksponowały tematy związane z zeszłorocznym forum. Maciej Myśliwiec zwraca uwagę, że Forum Ekonomiczne jest dobrym źródłem newsów dla mediów tradycyjnych. 

Forum Ekonomiczne to największa konferencja gospodarcza w Polsce. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa konferencję przeniesiono z Krynicy Zdroju do Karpacza.

(BAE, 14.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.