Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Byli dziennikarze "Faktów i Mitów" tworzą tygodnik "Fakty po Mitach"

Nakład pierwszego numeru to 50 tys. egz., ale Dariusz Cychol docelowo chce wydawać 75 tys. egz.

18 września na rynku pojawi się pierwszy numer tygodnika "Fakty po Mitach", tworzony przez dziennikarzy zamkniętych niedawno "Faktów i Mitów". Redaktorem naczelnym i wydawcą jest Dariusz Cychol. Z tytułem mają współpracować m.in. Piotr Gadzinowski oraz Joanna Senyszyn i Janusz Korwin-Mikke, którzy poprowadzą wspólną rubrykę.

- To pismo polityczne z bardzo mocnym zaznaczeniem akcentów antyklerykalnych, chociaż wolałbym określenie "promujące idee państwa świeckiego" - mówi "Presserwisowi" Cychol.

Cena pierwszego numeru to 4,9 zł. Wydanie będzie liczyło 24 strony, nakład to 50 tys. egz. - Zamierzamy go zwiększać, optymistycznie celujemy w 75 tysięcy – informuje Dariusz Cychol. Pismo będzie dystrybuowane przez Kolportera i Ruch, toczą się także rozmowy z mniejszymi firmami kolporterskimi.

W tygodniku mają się pojawiać teksty osób związanych wcześniej z "Faktami i Mitami", m.in. felietony prof. Joanny Senyszyn (posłanka Lewicy, była europarlamentarzystka, była wiceprzewodnicząca SLD), Piotra Gadzinowskiego (redaktor naczelny "Dziennika Trybuna", były wicenaczelny "Nie", były poseł SLD), Bolesława Parmy (biblista, duchowny Mesjańskich Zborów Bożych Dnia Siódmego) i Hanny Bakuły (malarka, była felietonistka "Playboya"). Wspólną rubrykę będą mieli Senyszyn i Janusz Korwin-Mikke (prezes partii KORWiN).

Wydawcą tytułu są Cychol (jako jednoosobowa działalność gospodarcza) i spółka Do-Cent sp. z o.o. (Cychol jest jej prezesem, w zarządzie zasiada Senyszyn). - Kapitał potrzebny na start zebraliśmy w ciągu dziesięciu dni - to pieniądze pracowników, współpracowników, dziennikarzy. Zainteresowanie dawaniem pieniędzy było tak wielkie, że wstrzymaliśmy dalsze deklaracje. Za dwa miesiące planujemy emisje kolejnych udziałów i podwyższenie kapitału spółki – zapowiada wydawca.

W przygotowaniu jest strona internetowa Faktypomitach.pl. - Będziemy na razie traktować ją jako wizytówkę, nie planujemy ekspansji w tym kierunku. Będzie możliwość kupna wersji elektronicznej tygodnika w formie PDF – opowiada Cychol.

31 lipca na rynku pojawiło się ostatnie wydanie ukazującego się od 2000 roku tygodnika "Fakty i Mity" (Błaja News). Wydawca decyzję o zamknięciu tytułu tłumaczył problemami finansowymi.

Dariusz Cychol w redakcji "FiM" pracował od października 2016 roku, a do początku 2018 roku był naczelnym. Pod koniec czerwca rozstał się z tytułem. Wcześniej pracował w TVP, gdzie kierował portalami Tvp.info, Tvpparlament.pl i Regionalna.tvp.pl i odpowiadał za strony informacyjne Telegazety, Polskiej Agencji Interpress, PAP i tygodnika "Nie".

(JSX, 11.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.