Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były naczelny tygodnika „Fakty i Mity" skazany na 10 lat więzienia

Za główny zarzut nakłaniania do zabójstwa byłej żony Roman K. został skazany na 6 lat więzienia (screen: Youtube.com/Racjonalista.tv)

Były redaktor naczelny tygodnika „Fakty i Mity” oraz były poseł Ruchu Palikota Roman K. został skazany przez Sąd Okręgowy w Łodzi na 10 lat więzienia. Sprawa dotyczy m.in. nakłaniania do zabójstwa byłej żony.

Za główny zarzut nakłaniania do zabójstwa byłej żony K. został skazany na 6 lat więzienia. Za wyrządzenie znacznej szkody majątkowej prowadzonej przez niego spółce Błaja News - w łącznej kwocie 1,2 mln zł, otrzymał wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności. Kolejny wyrok – 2 lata i 5 miesięcy więzienia – dotyczył wyłudzenia odszkodowania od dwóch firm ubezpieczeniowych po upozorowaniu kradzieży dwóch samochodów. Roman K. został też skazany na 1 rok pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni palnej.

Łącznie sąd wymierzył K. karę 10 lat więzienia.

Razem z K. przed sądem stanęło czworo innych oskarżonych, którym zarzucono współudział w popełnieniu przestępstw na szkodę Błaja News. Zostali skazani na kary od roku do 2 lat i 4 miesięcy więzienia oraz grzywny. Oskarżeni mają m.in. obowiązek naprawienia szkody w wysokości 200 tys. zł na rzecz spółki Błaja News oraz ponad 190 tys. zł na rzecz poszkodowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Roman K. ma również zapłacić byłej żonie Ewie 20 tys. zł jako zadośćuczynienie.

Sąd wyłączył jawność uzasadnienia wyroku. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wyrok jest nieprawomocny.

(PD, PAP, 14.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.