Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Karolina Baca-Pogorzelska i Piotr Czaban nagrodzeni za uratowanie syryjskich dziennikarzy

Rodzina Omara Al-Halabiego jest już w Polsce (fot. Karolina Baca-Pogorzelska)

Rada Press Club Polska przyznała Nagrodę Specjalną Karolinie Bacy-Pogorzelskiej i Piotrowi Czabanowi za wielomiesięczne, uwieńczone sukcesem wysiłki na rzecz ewakuacji z Syrii małżeństwa dziennikarzy Assmy i Omara Al-Halabich i ich rodziny.

"Działanie obojga nagrodzonych to przejaw nie tylko solidarności zawodowej, ale przede wszystkim człowieczeństwa, z którego wynika to, co najważniejsze w misji mediów" – uzasadnił decyzję cytowany w komunikacie przewodniczący Rady PCP Wojciech Tumidalski.

Jak podkreśla Press Club, dziennikarze działali na rzecz ewakuacji Syryjczyków poza pracą zawodową, poświęcając na to prywatny czas.

Nagroda zostanie wręczona 30 września podczas Gali Nagród Press Club Polska.

Podczas wojny w Syrii Omar Al-Halabi był więziony i torturowany. Został porwany przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego, ale udało mu się uciec. Pracował w lokalnej telewizji. Został ranny. Jego żona Assma też jest dziennikarką. Mają dwóch synów. Podczas nalotu zginęła ich córka.

Baca-Pogorzelska na co dzień zajmuje się tematyką górniczą i energetyczną. Do końca listopada 2019 roku pracowała w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Piotr Czaban jest reporterem TVN 24.

W 2018 roku Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”) otrzymali nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 10.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.