Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje dziennikarz Edward Mikołajczyk

Edward Mikołajczyk wraz z Bożeną Walter, Tomaszem Hopferem i Tadeuszem Sznukiem współprowadził "Studio 2" (screen Ninateka.pl)

Zmarł Edward Mikołajczyk, wieloletni pracownik Telewizji Polskiej, znany m.in. z nadawanych w latach 70. programów "Studio 2" i "Wszystko za wszystko". Miał 79 lat.

Edward Mikołajczyk zmarł we wtorek. O śmierci dziennikarza poinformowała jego córka. 

Pracę w telewizji podjął w latach 70. Razem z Bożeną Walter, Tomaszem Hopferem i Tadeuszem Sznukiem współprowadził "Studio 2" - pierwszy wielogodzinny blok programowy w polskiej telewizji. Prezentowano w nim własne programy publicystyczne, kulturalne i rozrywkowe. Pomysłodawcą "Studia 2" był Mariusz Walter, późniejszy założyciel TVN.

Mikołajczyk był jednym z autorów również nadawanego w latach 70. programu publicystycznego "Wszystko za wszystko", do którego zapraszano znane osoby. Pracował też w biurze programowym i Akademii Telewizyjnej TVP. Pisał felietony dla tygodnika "Przegląd". Pracował w służbie dyplomatycznej w Jugosławii, był rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

W 2002 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "w uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju Telewizji Polskiej". 

(BAE, 10.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.