Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat likwiduje biuro reklamy Interii

Biuro reklamy Interii w aktualnym kształcie przestanie istnieć (fot. materiały prasowe)

Biuro reklamy Polsat Media od października przejmie obsługę reklamową serwisów Interii, którą Polsat kupił od Bauer Media Group w lipcu.

Przez Polsat Media realizowana będzie pełna obsługa reklamowa i wszystkie zlecenia na zakup powierzchni reklamowej.

Polsat Media informuje, że biuro reklamy Interii "w aktualnym kształcie przestanie istnieć, a jego pracownicy zostaną pracownikami Polsat Media". Z naszych informacji wynika, że zmiana nie wiąże się ze zwolnieniami, przynajmniej na razie.

- Są to nasze wewnętrzne sprawy, ale zarówno pracownicy Polsat Media, jak i Interii są o wszystkim na bieżąco informowani - ucina Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Grupie Polsat.

Do Polsat Media przechodzi również dyrektor działu handlowego Robert Biegaj. Na razie nie wiadomo, jakie stanowisko obejmie.

Polsat przejął Interię

W lipcu Polsat oficjalnie przejął Grupę Interia od Bauer Media Group. Do zarządu Grupy Interia dołączył Adam Nowe. Powołano również radę nadzorczą, której przewodniczącym został Zygmunt Solorz. Wcześniej spółka otrzymała zgodę UOKiK na finalizację transakcji.

Grupa Interia w 2019 roku uzyskała 112 mln zł przychodów, a jej skorygowana EBITDA wyniosła 28,1 mln zł. Z danych Gemius/PBI wynika, że serwisy Polsatu i Interii w lipcu odwiedziło 18,3 mln internautów.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 09.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.