Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mirosław Rogalski szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Mirosław Rogalski w kwietniu został wicedyrektorem radiowej Trójki (screen Vod.tvp.pl)

Mirosław Rogalski został redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Studio Reportażu i Dokumentu nie miało naczelnego od końca stycznia, kiedy na emeryturę przeszła Irena Piłatowska-Mądry. "Pani prezes (Agnieszka Kamińska - przyp. red.) nie zaakceptowała kandydatury Olgi Mickiewicz-Adamowicz, świetnie przygotowanej do tej roli przez Irenę Piłatowską" - mówiła "Presserwisowi" w kwietniu założycielka studia Janina Jankowska, obecnie wiceprzewodnicząca rady programowej radia.

Jak pisaliśmy w "Presserwisie", 11 marca prezes Kamińska powołała na szefową Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Ewę Szakalicką z dniem 16 marca. Ale już 13 marca odwołała tę decyzję. Szakalicka nie przyjęła propozycji kierowania studiem.

Teraz na naczelnego studia prezes Kamińska mianowała Mirosława Rogalskiego, który w kwietniu został zastępcą dyrektora Programu III Polskiego Radia (jak się dowiedzieliśmy, pozostaje wicedyrektorem Trójki). W TVP 1 prowadził magazyn reporterów "Alarm!". Od września zastąpi Michała Olszańskiego w roli gospodarza "Magazynu ekspresu reporterów" w telewizyjnej Jedynce. Rogalski pracę w telewizji publicznej rozpoczął w październiku 2015 roku, kiedy trafił do Akademii Telewizyjnej. Wcześniej prowadził studio produkcji filmowych RMedia. W latach 1997-2005 był związany z Grupą TVN, m.in. organizując oddział w Toruniu, współpracował z "Faktami" i "Uwagą".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 03.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.