Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Kamińska powołała i odwołała szefową studia reportażu

Ewa Szakalicka (z lewej) i Agnieszka Kamińska (screen YouTube.com/WRealu24, fot. materiały prasowe)

Ewa Szakalicka miała zostać szefową Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, ale zanim objęła stanowisko, została odwołana.

Z naszych informacji wynika, że prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska 11 marca podjęła uchwałę o powołaniu Ewy Szakalickiej na stanowisko redaktor naczelnej Studia Reportażu i Dokumentu z dniem 16 marca. Jednak 13 marca zdecydowała o odwołaniu jej.

Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia nie odpowiedziała na nasze pytanie, dlaczego Ewa Szakalicka została odwołana. Jak się dowiedzieliśmy, o nominacji Szakalickiej nie poinformowano zespołu studia. Według jednego z naszych rozmówców jej odwołanie może mieć związek z epidemią koronawirusa - w połowie marca pracownicy radia zaczęli przechodzić na pracę zdalną. - Prawdopodobnie ta nominacja wróci - mówi nasz rozmówca. Inny dziennikarz radia twierdzi, że Ewa Szakalicka miała odmówić.

Szakalicka "nie zna warsztatu radiowego"

- Po przejrzeniu dorobku dziennikarskiego pani Szakalickiej, działaczki społecznej związanej z tematyką kresową, uważam, że wielkim nieporozumieniem byłaby nominacja osoby, która nie zna warsztatu radiowego i ma tak wąską specjalizację zawodową - komentuje Janina Jankowska, wiceprzewodnicząca rady programowej Polskiego Radia i założycielka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Ewa Szakalicka jest autorką filmów dokumentalnych, m.in. "Dwa oblicza Wołynia", "Burza na Wileńszczyźnie" i "Podwójnie wyklęty". W TVP 1 miała program "Goniec Kresowy".

Studio Reportażu i Dokumentu nie ma redaktora naczelnego od końca stycznia, kiedy na emeryturę przeszła dotychczasowa szefowa Irena Piłatowska-Mądry. - Pani prezes nie zaakceptowała kandydatury Olgi Mickiewicz-Adamowicz, świetnie przygotowanej do tej roli przez Irenę Piłatowską - mówi Janina Jankowska.

Jak informuje Monika Kuś, pełnomocnictwo do realizacji zadań Studia Reportażu i Dokumentu ma Agnieszka Walewicz.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(KOZ, 21.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.