Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "CD-Action" zbiera pieniądze poprzez crowdfunding udziałowy

Według ZKDP sprzedaż ogółem "CD-Action" w czerwcu wyniosła 20 506 egz. (screen YouTube/Magazyn CD-Action)

Nowy wydawca magazynu "CD-Action" gromadzi fundusze na rozwój pisma poprzez sprzedaż akcji w internecie.

Na początku lipca agencja gamingowa Fantasyexpo przejęła od Wydawnictwa Bauer prawa do marki "CD-Action". Dla potrzeb tytułu agencja założyła spółkę Gaming Tech Esports Media SA, której część (15,63 proc.) chce sprzedać inwestorom w formie crowdfundingu udziałowego. Planuje, że pozyska w ten sposób 1,25 mln zł, które wyda na rozwój pisma - przede wszystkim na unowocześnienie serwisu internetowego i profesjonalne studio wideo. Wydawca chce też drukować magazyn na lepszym papierze i poszerzyć jego dystrybucję.

Akcja crowdfundingowa uruchomiona została w poniedziałek pod adresem Nowecdaction.pl (maksymalnie potrwa trzy miesiące). W poniedziałek po południu 558 inwestorów zadeklarowało ponad 362 tys. zł. Za jedną akcję płacą 67 gr, ale minimalny pakiet obejmuje 75 sztuk (50,25 zł). Dla największych inwestorów gotowych wydać 100 tys. zł oprócz 149 254 akcji przewidziano m.in. 13 numerów "CD-Action", specjalny egzemplarz podpisany przez redakcję, prawo do testowania nowej strony, wejście VIP na CD-Action Expo w 2021 roku, podziękowanie i logo w stopce redakcyjnej Cdaction.pl przez 12 miesięcy.

Jak wynika z danych ZKDP, sprzedaż ogółem "CD-Action" (pismo ukazuje się 13 razy w roku) w czerwcu wyniosła 20 506 egz. Pierwszy numer magazynu wydany przez obecnego właściciela ukazał się 25 sierpnia.

(JSX, 01.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.