Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer sprzedał "CD-Action" i "PC Format"

"CD-Action" ukazuje się od blisko 25 lat

Agencja gamingowa Fantasyexpo nabyła od Wydawnictwa Bauer prawa do marek "CD-Action" oraz "PC Format".

Ostatnie wydania magazynów przygotowane przez Wydawnictwo Bauer ukażą się 28 lipca ("CD-Action") i 3 sierpnia ("PC Format"). Oprócz tytułów prasowych Fantasyexpo przejmie również serwisy internetowe oraz związane z nimi oficjalne kanały w social mediach.

W tym celu właściciele Fantasyexpo powołali spółkę Gaming Tech Esports Media, na czele której w sierpniu tego roku stanie prezes Lidia Ukleja, przez wiele lat związana z obydwoma czasopismami. 

Redaktorem naczelnym będzie Dawid Bojarski, który po kilku miesiącach nieobecności powraca na zajmowane wcześniej stanowisko i będzie odpowiedzialny m.in. za unowocześnienie treści w serwisach internetowych.

Pod koniec kwietnia Wydawnictwo Bauer zamknęło siedem tytułów i 27 wydań specjalnych, zwalniając 27 osób, wypowiedzenia dostały m.in. zespoły "CD-Action" i "PC Format" (decyzja miała związek m.in. z sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa). Od kilku tygodni trwały negocjacje w sprawie ich sprzedaży.

Jak informuje nowy wydawca, aby zapewnić rozwój obu marek utworzona została akcja crowdfundingowa na platformie Beesfund. "Dzięki niej każdy może przyczynić się do realizacji ambitnych planów redakcji, które zarysowane zostały na podstawie wieloletnich doświadczeń ekipy, głosów czytelników oraz know-how Fantasyexpo" - zaznaczono. 

(SK, 08.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.