Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 31, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fortuna 1. Liga będzie pokazywana w USA

Prezesi Marcin Janicki (Pierwsza Liga Piłkarska; z lewej) i Rafał Stykowski (RadarSat) podpisali umowę do końca sezonu 2020/2021 (fot. materiały prasowe)

Spółka Pierwsza Liga Piłkarska popisała umowę z amerykańską firmą RadarSat na pokazywanie meczów polskiej Fortuna 1. Ligi w sezonie 2020/2021. Potem umowa może zostać przedłużona.

Piłkarski drugi poziom rozgrywkowy wykroczy poza Polskę po raz pierwszy. – To kolejny krok w celu komercjalizacji naszych rozgrywek. Jesteśmy szczęśliwi, że po raz pierwszy w historii udało się nam sprzedać prawa do pokazywania pierwszoligowych spotkań poza granicami kraju – stwierdził prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej Marcin Janicki. 

Mecze będą pokazywane w kanale Sportowa TV, który od lipca jest w polskim pakiecie internetowej telewizji Sling TV. Firma RadarSat działa na amerykańskim rynku od 1996 roku. W polskim pakiecie oferuje 25 kanałów, w tym Sportową TV, pokazującą mecze piłki nożnej, ręcznej i programy związane z wydarzeniami sportowymi.

(MAC, 31.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.