Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Walmart i Microsoft chcą wspólnie kupić TikToka

Oprócz Walmarta i Microsofta Oracle, jeden z największych na świecie twórców i sprzedawców oprogramowania, jest chętny na przejęcie w Stanach Zjednoczonych platformy TikTok (fot. materiały prasowe)

Amerykańska sieć handlowa Walmart i multitechnologiczna spółka Microsoft ogłosiły, że chcą wspólnie kupić platformę społecznościową TikTok od chińskiej firmy ByteDance.

„Uważamy, że potencjalne przejęcie TikToka we współpracy z Microsoftem mogłoby dodać kluczową funkcjonalność i zapewnić firmie Walmart kolejny kanał dotarcia do klientów i obsługi ich” – powiedział CNBC przedstawiciel Walmart. Po ogłoszeniu chęci kupna TikToka akcje Walmartu wzrosły o 6 proc.

Oprócz Walmarta i Microsofta także Oracle, jeden z największych na świecie twórców i sprzedawców oprogramowania, jest chętny na przejęcie w Stanach Zjednoczonych platformy TikTok.

Kilka dni temu TikTok, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pozwał administrację Donalda Trumpa. Pozew dotyczy działań administracji prezydenta USA zmierzających do zablokowania TikToka i transakcji na amerykańskim rynku właściciela aplikacji. Na początku sierpnia nakazała ona chińskim aplikacjom, takim jak TikTok (Bytedance) oraz WeChat (Tencent), opuszczenie amerykańskiego rynku w ciągu 45 dni.

Zgodnie z zarządzeniami Trumpa, TikTok stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, ponieważ aplikacja gromadzi wiele danych o użytkownikach, co „grozi zezwoleniem Komunistycznej Partii Chin na dostęp do osobistych i zastrzeżonych informacji Amerykanów”.

Ruch przeciwko TikTokowi jest częścią eskalującej wojny technologicznej między USA a Chinami.

(BAE, 28.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.