Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na NewConnect wszedł producent gry opartej na twórczości Stanisława Lema

Gra studia z Krakowa będzie opowiadała o astronautach, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie (fot. materiały prasowe Starward Industries)

W środę 19 sierpnia 2020 roku na NewConnect zadebiutowało studio tworzące gry komputerowe Starward Industries. Podobnie jak w przypadku poprzednich debiutów giełdowych spółek z branży gamingowej, popyt na akcje był tak duży, że podczas jednej sesji nie udało się go zrównoważyć i żadnych transakcji nie zawarto.

Teoretyczny kurs otwarcia (TKO) notowań Starward Industries na koniec dnia wynosił 200 zł. W publicznej emisji (w grudniu 2019) akcje krakowskiego producenta gier premium były sprzedawane po 41 zł. Działające od 2018 roku studio pozyskało z niej prawie 3 mln zł.

Za pieniądze z emisji akcji Starward Industries przygotowuje grę fabularną o charakterze retro-futurystycznym opartą na literaturze Stanisława Lema (firma nie podaje, o jaki konkretnie tytuł chodzi). Premierę planuje na setną rocznicę urodzin pisarza, czyli 2021 rok. Zarząd szacuje, że w 12 miesięcy uda się sprzedać ponad pół miliona egz. gry (w wersji na konsole i PC).

Założycielem Starward Industries, prezesem i szefem pierwszego projektu spółki jest Marek Markuszewski. Był on współzałożycielem krakowskiego oddział CD Projekt RED i odpowiadał za dodatek do "Wiedźmina 3".

(GK, 20.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.