Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bracia Sekielscy stworzą studio do prac nad projektami multimedialnymi

Sekielski Brothers Studio ma tworzyć podcasty, wywiady, programy publicystyczne, reportaże i filmy dokumentalne (fot. materiały prasowe Eurozetu)

Marek i Tomasz Sekielscy zapowiadają powołanie Sekielski Brothers Studio. Ma się zajmować tworzeniem podcastów, wywiadów, programów publicystycznych, reportaży i filmów dokumentalnych.

"Wsparcie jakiego udzieliliście naszym niezależnym produkcjom dokumentalnym i Wasze pozytywne reakcje na naszą twórczość, zainspirowały nas do podjęcia próby stworzenia nowego medium - niezależnego od polityków i finansowych grup nacisku" - tłumaczą powody powstania Sekielski Brothers Studio w zbiórce na Patronite.pl. "W czasie, gdy przedstawiciele rządzącej partii zapowiadają »dekoncentrację« i »repolonizację« mediów krytycznych wobec rządu i gdy tzw. media publiczne stały się tubą propagandową jednej opcji politycznej, niezwykle ważne stało się budowanie własnych, niezależnych mediów społecznych. Niezbędne są media, które działać będą w interesie obywateli, a nie tego czy innego polityka" - kontynuują bracia Sekielscy.

Sekielski Brothers Studio ma się zajmować tworzeniem podcastów, wywiadów, programów publicystycznych, reportaży i filmów dokumentalnych.

Bracia Sekielscy zaplanowali cykliczną emisję programów wideo.

W publicystyce będą to "Sekielski Sunday Night Live" (format znany z Facebooka, teraz na żywo również na YouTube, w nowym studiu i w nowej oprawie), "Sekielscy w ringu" (comiesięczny program dla Patronów), "Bracia Sekielscy kontra internetowi trolle i głupota polskich elit" - opisują produkcję.

Przewidziane są również trzy cykle wywiadów - "Sekielski o nałogach" (rozmowy Marka Sekielskiego z ludźmi, którzy walczą z uzależnieniami), "Sekielski na zdrowie" (cykl Marka Sekielskiego o szeroko pojętym zdrowym życiu), "Sekielski online" (cykl rozmów Tomasza Sekielskiego o polityce).

Planowane są także: program interwencyjno-śledczy "Raport Sekielskiego" (ma bazować na informacjach od Patronów), serial dokumentalny "12 wyzwań Sekielskiego" (o walce Tomasza Sekielskiego z jego otyłością).

Wszystkie audycje i wywiady ukazywać się mają również w formie audio. Patroni mają także otrzymywać cykliczne raporty mailowe lub w formie postów na Patronite.

"Aby zrealizować nasze pomysły musimy zbudować profesjonalne studio nagraniowe i wyposażyć je w niezbędny sprzęt. Potrzebne będzie również zaplecze techniczne i redakcyjne. Ale najważniejsi są współpracownicy, bez nich sami nie damy sobie rady" - opisują Marek i Tomasz Sekielscy i deklarują: "Chcemy by było to miejsce, w którym swobodnie, bez cenzury i nacisków, działać będą mogli młodzi twórcy, dziś odbijający się od drzwi dużych korporacji medialnych". Obecnie wsparcie miesięczne przez patronów wynosi ok 59 tys. zł miesięcznie.

W połowie maja na YouTube premierę miał drugi film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Dotychczas został wyświetlony prawie 7,5 mln razy. Z kolei "Tylko nie mów nikomu", udostępniony w maju 2019 roku, zanotował dotychczas prawie 24 mln wyświetleń. Obecnie trwają zdjęcia do filmu Sekielskich o aferze SKOK. Dokument ma mieć premierę na przełomie 2020 i 2021 roku. 

Marek i Tomasz Sekielscy zostali laureatami zeszłorocznej Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Tomasz Sekielski otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2019.

(KOZ, 17.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.