Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Laureat Grand Press Photo 2020 Witold Dobrowolski zatrzymany na Białorusi

SDP nie ma kontaktu z fotoreporterem Witoldem Dobrowolskim (fot. Pexels.com)

Fotoreporter Witold Dobrowolski, laureat Grand Press Photo 2020, jest wśród dziennikarzy zatrzymanych na Białorusi.

- Nie możemy się z nim skontaktować. Nie odpowiada, więc najprawdopodobniej został zatrzymany - mówi Dorota Zielińska, zajmująca się działalnością międzynarodową Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, którego fotoreporter jest członkiem. - SDP apeluje do władz białoruskich o natychmiastowe uwolnienie dziennikarzy. Imiennie o Witolda Dobrowolskiego upominamy się też w oświadczeniu europejskich organizacji dziennikarskich - dodaje.

SDP w oświadczeniu "stanowczo protestuje przeciwko aresztowaniom i aktom przemocy wobec dziennikarzy relacjonujących powyborcze protesty na Białorusi i apeluje do białoruskich władz o natychmiastowe i bezwarunkowe uwolnienie wszystkich dotychczas zatrzymanych dziennikarzy".

Europejska Federacja Dziennikarzy (EFJ) w wydanym w środę komunikacie "ponawia apel o interwencję społeczności międzynarodowej". "W szczególności wzywamy Unię Europejską, Radę Europy i OBWE do podjęcia pilnych działań w celu powstrzymania przemocy wobec dziennikarzy i obywateli, którzy pokojowo demonstrują" - napisało EFJ.

"Domagamy się również natychmiastowego uwolnienia wszystkich zatrzymanych dziennikarzy, w tym zatrzymanego w Mińsku Witolda Dobrowolskiego, członka SDP, zwycięzcy Grand Press Photo 2020" - powiedział prezes SDP Krzysztof Skowroński, cytowany na stronie EFJ.

Witold Dobrowolski na Facebooku ostatnie zdjęcia z Mińska zamieścił w poniedziałek po południu.

Witold Dobrowolski otrzymał nagrodę Grand Press Photo 2020 w kategorii Wydarzenia (Fotoreportaże) za zdjęcia protestów w Hongkongu.

(KOZ, 13.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.