Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Lichocka ukarana naganą i przywrócona na stanowisko w komisji kultury

Joanna Lichocka w trakcie głosowania w Sejmie ws. nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej (fot. Piotr Molecki/East News)

Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, została w piątek ukarana naganą przez sejmową komisję etyki. Dzień wcześniej przywrócono ją na stanowisko wiceprzewodniczącej sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Poselska komisja etyki udzieliła Joannie Lichockiej nagany, czyli najwyższej przewidzianej w regulaminie kary, jaką można orzec w przypadku nieodpowiedniego zachowania. Posłana została w ten sposób ukarana za wulgarny gest pokazany w trakcie głosowania w Sejmie. 13 lutego Lichocka w trakcie głosowania ws. nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej pokazała opozycji środkowy palec, choć próbowała to ukryć, udając, że pociera oko. Lichocka jest członkinią Rady Mediów Narodowych - organu nadzorującego media publiczne.

Z kolei w czwartek sejmowa komisja kultury i środków przekazu, w której rządząca partia PiS ma większość, przywróciła Lichocką na stanowisko wiceprzewodniczącej. Opowiedziało się za tym 15 posłów, przeciw było 14. Z funkcji tej odwołano ją 24 lipca.

(AMS, 10.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.