Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lichocka ukarana za środkowy palec, nie będzie wiceszefową sejmowej komisji

Joanna Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec (fot. Piotr Molecki/East News)

Joanna Lichocka z PiS została w piątek odwołana z funkcji zastępcy przewodniczącego sejmowej komisji kultury. Partia rządząca rozważa ponowne powołanie Lichockiej na to stanowisko.

Wniosek o odwołanie Lichockiej złożył w marcu poseł Jarosław Rzepa z PSL. Dopiero w piątek zajęto się nim na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Jak poinformował na Twitterze poseł KO Tomasz Zimoch, za odwołaniem Lichockiej głosowało 14 członków komisji, 13 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Serwis Radiozet.pl cytuje rzeczniczkę PiS Anitę Czerwińską, która twierdzi, że odwołanie Lichockiej miało być „błędem technicznym”. "Dwójka naszych posłów, która nie wzięła udziału w głosowaniu, miała problemy techniczne związane z połączeniem do systemu umożliwiającego udział w posiedzeniu, a tym samym oddanie głosu. To nie była zła wola" - powiedziała Czerwińska. Przekazała również, że partia rozważa ponowne powołanie Lichockiej na to stanowisko.

13 lutego Joanna Lichocka, która jest także członkinią Rady Mediów Narodowych, pokazała środkowy palec, choć próbowała to ukryć, udając, że pociera oko w trakcie głosowania ws. nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. Nastąpiło to po tym, gdy Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy zakładającej rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 roku dla TVP i Polskiego Radia.

⇒ Przeczytaj też: Nawet media prawicowe krytycznie o geście Joanny Lichockiej

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 24.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.