Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Lewandowski chce zagrać i zarobić z Movie Games

Robert Lewandowski obejmie udziały w nowo powstałej spółce (fot. Jakub Kaminski/East News)

Producent i wydawca gier komputerowych Movie Games podpisał umowę inwestycyjną z Robertem Lewandowskim. Piłkarz obejmie udziały w nowo powstałej spółce, która będzie produkowała gry o tematyce sportowej.

"Zawodnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski (...) będzie nie tylko wsparciem inwestycyjnym, ale też wizerunkowym i częściowo merytorycznym, dostarczając niezbędnej wiedzy, aby produkowane w niej gry sportowe były wierne rzeczywistości" - informuje spółka Movie Games w komunikacie giełdowym.

"Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni" – powiedział cytowany w komunikacie Robert Lewandowski.

Prezesem spółki akcyjnej zakładanej z udziałem gwiazdy piłki nożnej będzie Filip Szklarzewski, współzałożyciel Movie Games. Podmiot ten jest notowany na NewConnect. Wczoraj po upublicznieniu informacji o współpracy z Lewandowskim notowania jej akcji wystrzeliły w górę - na zamknięciu kosztowały 138 zł (o 15 proc. więcej niż dzień wcześniej).

Dotychczas Movie Games nie zajmował się grami sportowymi. Największym sukcesem wydawniczym spółki jest "Drug Dealer Simulator", który w trochę ponad miesiąc od debiutu przyniósł na czysto (odliczając marże Steama) milion dolarów zysku. Koszty tej produkcji zwróciły się w niecałą godzinę od światowej premiery, która miała miejsce 16 kwietnia. Dopiero w przygotowaniu są wersje symulatora na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i platformy VR.

Założycielami Movie Games są Aleks Uchański i Mateusz Wcześniak. Podmiot należy do grupy PlayWay - notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

(GK, 07.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.