Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski od piątku ma być znowu prezesem TVP

Jacek Kurski stanowisko prezesa TVP stracił na początku marca, ale ze spółką się nie rozstał (fot. Piotr Molecki/East News)

W piątek Rada Mediów Narodowych ma powołać Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiej.

Wybór prezesa TVP znalazł się w porządku planowanego na piątek 7 sierpnia posiedzenia RMN. Członkowie Rady do czwartkowego południa mogą co prawda zgłaszać swoich kandydatów na szefa telewizji, ale ponieważ większość w RMN mają politycy PiS, jest to tylko formalność. Pracownicy TVP nie mają wątpliwości, że na prezesa zostanie ponownie powołany Jacek Kurski. Miał on, decyzją RMN, objąć to stanowisko już 24 lipca, ale ostatecznie tak się nie stało.

Z dniem 7 sierpnia rezygnację z czasowego wykonywania czynności prezesa TVP złożył szef rady nadzorczej spółki Maciej Łopiński. Jednocześnie wyznaczył członka zarządu Jacka Kurskiego do zastępowania go w czasie jego nieobecności, tj. od 27 lipca do 6 sierpnia. Kurski formalnie nie jest jednak p.o. prezesem TVP, a jedynie zostały mu udzielone pełnomocnictwa na czas nieobecności Łopińskiego.

RMN odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP na początku marca. Dymisji Kurskiego domagał się prezydent Andrzej Duda, gdy na jego podpis czekała nowelizacja ustawy abonamentowej gwarantująca niemal 2 mld zł z budżetu państwa na media publiczne. Kurski otrzymał stanowisko doradcy zarządu, a pod koniec maja został powołany na członka zarządu telewizji.

(KOZ, 05.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.