Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix wyprodukuje prequel "Wiedźmina"

Zdjęcia do serialu "The Witcher: Blood Origin" kręcone będą w Wielkiej Brytanii (screen: YouTube.com/Netflix Polska)

Netflix zapowiedział, że wyprodukuje sześcioodcinkowy prequel serialu "Wiedźmin" - "The Witcher: Blood Origin".

Akcja "The Witcher: Blood Origin" będzie się rozgrywać na 1200 lat przed istnieniem Geralta z Rivii, czyli tytułowego wiedźmina z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Historia zostanie poświęcona pierwszemu wiedźminowi. Za realizację serialu odpowiadają Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra. Sapkowski został konsultantem kreatywnym, a producentami wykonawczymi są: Jason Brown, Sean Daniel (Hivemind), Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko (Platige Image). Zdjęcia kręcone będą w Wielkiej Brytanii.

Również w Wielkiej Brytanii wystartowała w lutym produkcja drugiego sezonu serialu Netflixa "Wiedźmin" z udziałem Henry'ego Caville'a. W przygotowaniu jest też film animowany „Witcher: Nightmare of the Wolf”.

Serial "Wiedźmin" oparty na twórczości Andrzeja Sapkowskiego był w 2019 roku najchętniej oglądaną przez polskich użytkowników produkcją serwisu streamingowego Netflix. W wielu innych krajach także był w ścisłej czołówce.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 28.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.