Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Ostrowski pozostaje prezesem Radia Koszalin na kolejną kadencję

Piotr Ostrowski kieruje Radiem Koszalin od 2010 roku (screen Facebook.com/Polskie Radio Koszalin)

Piotr Ostrowski, kierujący Radiem Koszalin od 2010 roku, pozostanie na stanowisku prezesa rozgłośni - zdecydowała Rada Mediów Narodowych.

Powołanie prezesa Radia Koszalin w związku z upływem kadencji znalazło się w porządku piątkowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Piotr Ostrowski był jedynym kandydatem na to stanowisko. Jego kandydaturę zgłosił Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Juliusz Braun, członek RMN z rekomendacji Platformy Obywatelskiej, wnioskował o skreślenie z porządku obrad punktu dotyczącego powołania prezesa zarządu Radia Koszalin w związku z upływem kadencji i przeprowadzenie konkursu na to stanowisko. W głosowaniu oba wnioski przepadły głosami członków RMN z nadania PiS. - Konkursu więc nie będzie i rada nie chciała nawet na ten temat rozmawiać - twierdzi Braun. W głosowaniu nad powołaniem Ostrowskiego Braun i Grzegorz Podżorny (do RMN zgłoszony przez Kukiz'15) wstrzymali się od głosu, bo ich zdaniem obsadzenie stanowiska powinno nastąpić w trybie konkursu.

Radio Koszalin jest jedyną regionalną rozgłośnią publiczną, w której po 2016 roku nie doszło do zmiany prezesa.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 27.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.