Dział: PRASA

Dodano: Luty 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nawet media prawicowe krytycznie o geście Joanny Lichockiej

Joanna Lichocka jest członkinią Rady Mediów Narodowych (fot. Piotr Molecki/East News)

97 proc. publikacji na temat posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej, które pojawiły się w mediach w okresie od 13 do 18 lutego 2020 roku, miało wydźwięk negatywny. W tym czasie o jej geście pojawiło się prawie 5 tys. informacji. 

Jak policzył dla nas Press-Service Monitoring Mediów, w pierwszych dniach od wulgarnego gestu wykonanego w sali sejmowej przez członkinię Rady Mediów Narodowych Joannę Lichocką na jej temat w mediach tradycyjnych pojawiło się 4,96 tys. publikacji, z czego aż 4,83 tys. była negatywna, żadna zaś pozytywna. Podczas gdy w serwisach internetowych, prasie i telewizji część materiałów miała wydźwięk neutralny (łącznie 136 publikacji), to w radiu miały one wyłącznie wydźwięk negatywny.

W negatywnym kontekście informowały o zajściu w Sejmie z udziałem Lichockiej media prawicowe. Serwis Wpolityce.pl opublikował w analizowanym okresie 50 materiałów o posłance, przy czym 35 z nich miało wydźwięk negatywny. W stacji TVP Info na 42 wyemitowane materiały 16 było negatywnych. TVP 1 wyemitowała 4 materiały, z czego jeden był negatywny. W kilku stacjach Telewizji Polskiej (TVP 3 Poznań, TVP Polonia, TVP 3 Pasmo Ogólnopolskie) pojawiły się pojedyncze materiały, które były wyłącznie negatywne. Tylko w negatywnym kontekście o sprawie informował też m.in. serwis Wsieci24.pl (10 publikacji). Serwis Dorzeczy.pl opublikował 15 materiałów (w tym 13 negatywnych), Niezalezna.pl – 12 materiałów (6 negatywnych), Tvp.info – 9 materiałów (2 negatywne). Neutralnie i oszczędnie o sprawie pisała "Gazeta Polska Codziennie" - 3 materiały.

(IKO, 21.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.