Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Za tydzień RMN ma powołać prezesa TVP

Obecnie Jacek Kurski jest członkiem zarządu TVP (fot. Wojciech Artyniew/ Press)

Powołanie prezesa Telewizji Polskiej znalazło się w porządku obrad planowanego na przyszły piątek posiedzenia Rady Mediów Narodowych.

Za tydzień RMN - w związku z upływem kadencji - ma również powołać radę nadzorczą Polskiego Radia i prezesa Radia Koszalin.

Do środy 22 lipca członkowie RMN mogą przesyłać rekomendacje i CV kandydatów na prezesa Telewizji Polskiej i Radia Koszalin, a także do rady nadzorczej Polskiego Radia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezesem TVP ma ponownie zostać Jacek Kurski.

Obecnie Kurski jest członkiem zarządu TVP. P.o. prezesem telewizji jest Maciej Łopiński. W zarządzie spółki zasiada również Mateusz Matyszkowicz. 

RMN odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP w marcu. Szybko otrzymał stanowisko doradcy zarządu. Dymisji Jacka Kurskiego domagał się prezydent Andrzej Duda, gdy na jego podpis czekała nowelizacja ustawy abonamentowej gwarantująca blisko 2 mld zł z budżetu państwa na media publiczne.

- Byłem pewien, że Kurski wróci, ale myślałem, że po wyborach - mówił nam w maju jeden z pracowników TVP. Drugi podobnie: - To, że wróci, w ogóle nie ulegało wątpliwości. Nie przyszło mi do głowy, że to się stanie przed wyborami. Co na to prezydent?

- Ośmiesza to całkowicie Radę Mediów Narodowych, bo tak, jak nie było żadnego oficjalnego uzasadnienia odwołania, tak nie ma teraz uzasadnienia do powołania. Ośmiesza pana prezydenta przed wyborami. Było przecież powszechnie wiadomo, że to na życzenie prezydenta Kurski został odwołany - komentował Juliusz Braun, członek RMN i były prezes TVP.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 16.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.