Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Łopiński ponownie p.o. prezesem TVP

Maciej Łopiński p.o. prezesem TVP będzie mógł być do połowy września (screen Tvp.info)

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej oddelegowała ponownie przewodniczącego Macieja Łopińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa spółki - dowiedział się "Presserwis".

Rada uchwałę w tej sprawie podjęła we wtorek. Tym samym Łopiński wrócił do zarządu po kilkudniowej przerwie. Obowiązki prezesa TVP, będąc oddelegowanym z rady nadzorczej, pełnił już od 10 marca do 10 czerwca.

Zgodnie ze statutem spółki oddelegowanie nie może być dłuższe niż trzy miesiące. To oznacza, że Maciej Łopiński w zarządzie może być do 16 września. W TVP pracownicy zastanawiają się, kiedy Jacek Kurski wróci na stanowisko prezesa telewizji.

Z naszych informacji wynika, że zarząd we wtorek - już ponownie z Maciejem Łopińskim - dokonał podziału kompetencji. Jest on taki sam jak wcześniej. Łopiński w zarządzie nadzoruje jednostki korporacyjne, Jacek Kurski - programowe (w tym biuro programowe, Telewizyjną Agencję Informacyjną i TVP Sport). Mateuszowi Matyszkowiczowi podlegają m.in. Centrum Kultury i Historii oraz Agencja Kreacji Filmu i Serialu.

(KOZ, 17.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.