Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Orłoś na Patronite zbiera na kolejny program

Maciej Orłoś do czwartkowego popołudnia zebrał nieco ponad 3 tys. zł na platformie Patronite (screen youtube.com/MaciejOrłoś)

Na tworzenie programu "W telegraficznym skrócie", w którym omawia wydarzenia z krajowej polityki z przymrużeniem oka, Maciej Orłoś potrzebuje 6 tys. zł. Ma to pozwolić wyprodukować dwa odcinki w tygodniu. Dotychczas realizował program za własne pieniądze. 

– "W telegraficznym skrócie" to bardzo wymagający projekt. Do tej pory był produkcją domową, której wszystkie koszty ponosiłem sam – tłumaczy Orłoś. 

Jak informuje, wsparcie widzów ma mu pomóc w wydawaniu programu co najmniej dwa razy w tygodniu i opłaceniu realizacji i montażu odcinków. – Za pieniądze zebrane podczas zbiórki będzie finansowane również wsparcie redakcyjne. Planujemy też przeniesienie się do studia – mówi Maciej Orłoś. 

Na stronie zbiórki napisał, że "W telegraficznym skrócie" nawiązuje do formuły programu, który "prowadził przez 25 lat, czyli krótko, zwięźle i z przymrużeniem oka".

– Podczas kolejnego ze spotkań onlinowych padło po raz kolejny pytanie, żebym zrobił na YouTubie "Teleexpress". Jednak codziennego programu informacyjnego, takiego jak "Teleexpress", nie da się zrobić na YouTubie, dlatego wymyśliłem jego wariant, który jest bardziej publicystyczny, ale jednak odnosi się do tej formuły – tłumaczy Orłoś. Dodaje, że reakcje na program są bardzo dobre, więc można wywnioskować, że to format, który odpowiada odbiorcom. W dodatku jest spójny z przeszłością i wizerunkiem twórcy.

Pierwszy odcinek Maciej Orłoś opublikował na Facebooku 17 kwietnia, później przeniósł program na YouTube, gdzie ma 58,6 tys. subskrybentów. Ostatni program z cyklu "W telegraficznym skrócie" miał 45 tys. widzów. 

Profil Orłosia na Patronite miał w czwartek po południu 132 patronów, którzy łącznie wpłacili nieco ponad 3 tys. zł. Najwięcej dotychczas na tej platformie zebrało na swoją działalność Radio Nowy Świat - ponad 1,9 mln zł. 

(BAE, 16.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.