Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT dostała skargi na "W tyle wizji" z Ziemkiewiczem kpiącym ze zdrowia Stuhra

KRRiT dostała dwie skargi na zachowanie Rafała Ziemkiewicza (screen Tvp.info)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargi na wydanie programu TVP Info "W tyle wizji", w którym prowadzący Rafał Ziemkiewicz kpił ze stanu zdrowia Jerzego Stuhra.

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska informuje, że wpłynęły dwie skargi od osób prywatnych. Jako zarzuty wskazano w nich: "skandaliczne słowa", "nawoływanie do nienawiści" i dzielenie społeczeństwa. Krajowa Rada wystąpi do TVP o nagranie i stanowisko nadawcy.

Jerzy Stuhr w nocy z niedzieli na poniedziałek trafił do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu. W poniedziałkowym wydaniu "W tyle wizji" odniósł się do tego Rafał Ziemkiewicz. "Poszły takie wiadomości, których przez delikatność się nie wrzuca w obieg publiczny, że jeden ze sławnych aktorów starszego pokolenia słynący z zajadłości antypisowskiej wylądował tej nocy wyborczej w szpitalu" - powiedział Rafał Ziemkiewicz (cytat za krakowską "Gazetą Wyborczą"). Po czym miał dodać, że "prawdopodobnie to miało związek", a później stwierdzić: "Niech to też będzie przestrogą dla tych, co jak Tomasz Lis dali się podniecić tym TVN".

(KOZ, 16.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.