Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora dostała 2,79 mln zł dofinansowania od rządu

Prezesem Agory od marca 2014 roku jest Bartosz Hojka (screen YouTube.com/inwestorzy.tv)

Agora SA, wydawca m.in. "Gazety Wyborczej", otrzymała 2,79 mln zł w ramach pierwszej transzy dofinansowania wynagrodzeń pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (tzw. tarcza antykryzysowa).

Agora o pieniądzach z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie poinformowała w komunikacie giełdowym. Jak wyjaśniła, jest to jedna trzecia wnioskowanej kwoty (8,37 mln zł). Spółki Grupy Agora wnioskowały w sumie o 13,9 mln zł dofinansowania.

W związku z pandemią zarząd Agory zmniejszył na pół roku wynagrodzenia i czas pracy wszystkim pracownikom o 20 proc. O 30 proc. obniżono też wynagrodzenia zarządu, do połowy października mniej zarabiają również członkowie rady nadzorczej.

Jak ustalił "Presserwis", redakcja "GW" ze względu na wprowadzenie w większym stopniu pracy zdalnej od września będzie miała o 40 proc. mniejszą powierzchnię biurową.

W pierwszym kwartale 2020 roku przychody Agory SA spadły o 6,1 proc. w porównaniu z takim samym okresem rok wcześniej i wyniosły 289,6 mln zł. Spółka odnotowała wzrost straty netto do 47,1 mln zł (o ponad 1285 proc.). Zysk EBITDA wzrósł o 17,7 proc., do 44,6 mln zł.

(JSX, 15.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.