Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook chce wprowadzić ciszę wyborczą

Jak podają amerykańskie media, ostateczna decyzja w sprawie ciszy wyborczej na FB jeszcze nie zapadła (fot. Con Karampelas/Unsplash.com)

Facebook rozważa wprowadzenie blokady reklam o charakterze politycznym w swoich serwisach społecznościowych przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA.

Jak podają amerykańskie media, opcja wprowadzenia zakazu jest poważnie rozważana, ale ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Blokada miałby objąć użytkowników Facebooka i Instagrama ze Stanów Zjednoczonych i obowiązywać przez kilka dni przed listopadowymi wyborami.

Ostatnio Facebook oficjalnie poinformował, że amerykańscy użytkownicy jego serwisów otrzymali możliwość zablokowania wszystkich przekazów politycznych, w tym reklam wyborczych, w ustawieniach swojego profilu.

(LL, 13.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.