Temat: na weekend

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"To nie jest nowa Trójka, to Radio Nowy Świat"

Zespół pracowników i współpracowników Radia Nowy Świat liczy ponad 60 osób (fot. Jakub Kamiński/East News)

W piątek o 6 rano zaczęło nadawanie internetowe Radio Nowy Świat tworzone częściowo przez byłych pracowników Programu III Polskiego Radia. Pierwszą audycję poprowadził Wojciech Mann.

- Ja nazywam się Wojciech Mann, siedzę w studiu pewnego radia. To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat - przywitał słuchaczy Mann. Audycję "Poranna Manna" rozpoczął utworem "All you need is love" zespołu The Beatles.

Poranną audycję "Nowy świt" będą także prowadzić: Beata Grabarczyk, Katarzyna Kasia, Eliza Michalik i Grzegorz Markowski. Gospodarzem popołudniowego pasma będzie Michał Porycki.

Poza porankiem Wojciech Mann poprowadzi program "Mała kawa" nadawany we wtorki między 14 a 16. W tym paśmie w poniedziałek audycję "Muzyka bardzo poważna" będzie miał Krzysztof Grabowski, w środy pojawi się "Dzień bluesa" Jana Chojnackiego, w czwartki - "Zamach na dziesiątą muzę" Zbigniewa Zamachowskiego.

Muzyczne audycje autorskie będą nadawane w tygodniu również w paśmie między 19 a 21. W poniedziałki "Strumień zdumień" poprowadzi Jan Chojnacki (krakowskim korespondentem będzie u niego Krzysztof Materna), we wtorki "Wagle" - Wojciech Waglewski i Bartosz Waglewski, w środy "Badafonię" Kuba Badach, a w czwartki "Napiór w eterze" Marek Napiórkowski.

Z kolei między 21 a 22 będzie nadawany "Punkt widzenia". Wśród gospodarzy audycji są Jerzy Sosnowski i Katarzyna Kasia.

Press

Redakcja Radia Nowy Świat (fot. Jakub Kamiński/East News)

Zespół pracowników i współpracowników Radia Nowy Świat liczy już ponad 60 osób. Internetowe radio miało rozpocząć nadawanie 26 czerwca, ale u jednego ze współpracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Szefową stacji jest Magda Jethon, była redaktor naczelna Programu III Polskiego Radia, a dyrektorem muzycznym Krzysztof Łuszczewski, były szef radiowej Czwórki. Na rozgłośnię na Patronite zebrano dotychczas ponad 1,8 mln zł.

⇒ CZYTAJ TEŻ: Radio Nowy Świat bez polityków i bez reklam

Radio Nowy Świat – gdzie słuchać

Stacji można słuchać w internecie na Nowyswiat.online, w aplikacjach Patronite Audio, Replaio, na WP Pilot i w Open.FM. Nadawca pracuje nad aplikacjami na iOS oraz Android. Do studia można dzwonić na numer tel. 22 4280280.

W pierwszych godzinach Radia Nowy Świat słuchacze skarżyli się w mediach społecznościowych, że streaming przerywa. Wojciech Mann tłumaczył to na antenie „nadspodziewaną liczbą słuchaczy”.

Radio Nowy Świat z rekordem w Open FM

Jak podała Wirtualna Polska, poranny program Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat na platformach Open FM i WP Pilot miał prawie 100 tysięcy słuchaczy. Według wstępnych szacunków to najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM. W szczytowym momencie poranka ponad 40 proc. wszystkich korzystających z tej usługi miało włączone Radio Nowy Świat.

WIĘCEJ O RADIU NOWY ŚWIAT

(JSX, 10.07.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

Firma Sekielskich w 2019 roku miała prawie 1,5 mln zł...
Mniej miejsc w redakcji "GW"
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.