Temat: na weekend

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Firma Sekielskich w 2019 roku miała prawie 1,5 mln zł przychodu z darowizn

Bracia Sekielscy za "Tylko nie mów nikomu" otrzymali Polską Nagrodę Filmową Orły 2020 w kategorii najlepszy dokument (fot. Piotr Molecki/East News)

Kombinat Medialny, firma producencka braci Sekielskich, miał w 2019 roku 40,3 tys. zł przychodu netto ze sprzedaży (611,6 tys. w 2018 roku). Pozostałe przychody operacyjne wyniosły 538 tys. zł, a zysk netto - 157,4 tys. zł (88,6 tys. zł w 2018). Przychody z tytułu darowizn na realizację filmów dokumentalnych wyniosły 1,48 mln zł.

Spółka nie zatrudniała nikogo na etacie, nie wypłaciła wynagrodzeń członkom zarządu. Prezesem jest Marek Sekielski, a Tomasz Sekielski jest jedynym członkiem zarządu.

Sekielscy stworzyli dwa głośne filmy o tuszowaniu pedofilii w polskim Kościele katolickim. "Tylko nie mów nikomu" miał premierę 11 maja 2019 roku. Jest dostępny na YouTube, gdzie dotychczas odtworzono go prawie 24 mln razy.

"Zabawa w chowanego" miała premierę 16 maja 2020 roku, a dotąd odtworzono ten film 7,4 mln razy.

Kolejnym filmem braci Sekielskich będzie produkcja o SKOK. Jego premiera ma się odbyć na przełomie tego i przyszłego roku. W czerwcu po przerwie spowodowanej pandemią Sekielscy wrócili do zdjęć.

Trzeci film dotyczący pedofilii w Kościele, planowany na przyszły rok, ma opowiadać o odpowiedzialności Jana Pawła II za tuszowanie przestępstw dokonanych za jego pontyfikatu. Film jest na etapie dokumentacji.

"Zabawa w chowanego" powstała z darowizn bezpośrednich. Budżet produkcji wyniósł około 120 tys. zł. Na "Tylko nie mów nikomu" i dwa pozostałe filmy Sekielskich internauci wpłacają w serwisie Patronite.pl. Do osiągnięcia założonego celu w wysokości 1 mln zł na trzecią produkcję o pedofilii brakuje jeszcze około 68 tys. zł. 1854 patronów wspiera przedsięwzięcie kwotą ponad 62 tys. zł miesięcznie (łącznie wpłacili już ponad 1,94 mln zł). 

Galeria: Gala Grand Press 2019

Tomasz Sekielski zdobył tytuł Dziennikarza Roku 2019. 13 lat wcześniej też odbierał statuetkę.

(JSX, 10.07.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

"To nie jest nowa Trójka, to Radio Nowy Świat"
Mniej miejsc w redakcji "GW"
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.