Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Blokowali wyjazd Magdaleny Ogórek z TVP. Zostali uniewinnieni

Magdalena Ogórek prowadzi programy w TVP Info (fot. Piotr Molecki/East News)

Warszawski sąd uniewinnił aktywistów, którzy blokowali wyjazd z Telewizji Polskiej prezenterce Magdalenie Ogórek.

Do zdarzenia doszło 2 lutego ub.r., kiedy Magdalena Ogórek prowadziła w TVP Info programy "Minęła 20" i "Studio Polska". Gdy wieczorem wychodziła z siedziby telewizji, podeszło do niej kilkanaście osób, które obrażały ją i przykładały kartki do jej auta oraz próbowały uniemożliwić jej wyjazd z parkingu. Interweniowali policjanci, odciągając na bok osoby zagradzające przejazd (demonstrowały przed siedzibą TVP po styczniowym zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza). Demonstranci zostali oskarżeni o utrudnianie ruchu na drodze publicznej, a także o umieszczenie na samochodzie naklejki bez zgody właścicielki pojazdu.

7 lipca br. decyzją sądu aktywiści zostali uznani za niewinnych zarzucanych im czynów. Prowadzący sprawę sędzia Łukasz Biliński podał, że nie doszło do przejawów agresji ze strony aktywistów. Podkreślił, że nikt nie popychał Magdaleny Ogórek ani nie blokował jej wejścia do auta. Jednocześnie sędzia zaznaczył, że nie należy ograniczać protestów, gdyż są one solą demokracji.

(IKO, 09.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.