Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Policja składa wnioski do sądu o ukaranie uczestników zajść przed TVP Info

Policja usuwała z jezdni osoby tarasujące przejazd auta Magdaleny Ogórek (screen: Twitter.com/@PolskaNormalna)

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji poinformował, że funkcjonariusze ustalili personalia ośmiu osób w związku z sobotnimi wydarzeniami przed siedzibą TVP Info. Po wyjściu Magdaleny Ogórek z budynku grupa demonstrantów próbowała uniemożliwić jej wyjazd i obkleiła samochód.

"W związku z weekendowymi wydarzeniami ustalono personalia 8 osób. Z dwiema osobami czynności wykonano w niedzielę wieczorem" – poinformował rzecznik KSP, kom. Sylwester Marczak. Dodał, że osoby te odmówiły odpowiedzi na pytania, dlatego policja skieruje wnioski o ich ukaranie do sądu.

Rzecznik KSP podał, że czynności prowadzone są w kierunku art. 63a kodeksu wykroczeń, czyli bezprawnego umieszczania ulotek oraz art. 90 kodeksu wykroczeń, czyli tamowania ruchu pojazdu Magdaleny Ogórek. "Czynności będą kontynuowane" – powiedział kom. Marczak.

Funkcjonariusze przesłuchują osoby, które w sobotę brały udział akcji protestacyjnej przed TVP i w późniejszej próbie zablokowania samochodu dziennikarki tej stacji, Magdaleny Ogórek. 

Na filmie zamieszczonym na profilu twitterowym @PolskaNormalna widać, jak do szyb auta Ogórek przykładane są zapisane kartki papieru, a niektóre przyklejane. Część protestujących próbuje uniemożliwić dziennikarce odjechanie samochodem, tarasując ulicę. Osoby te są odciągane na bok przez policję. 

Policja informowała także, że zabezpiecza nagrania monitoringu oraz materiały związane z wydarzeniami przed siedzibą TVP. Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do oceny prawno-karnej prokuraturze.

Atak na Magdalenę Ogórek skrytykowało wielu dziennikarzy, z różnych redakcji. Prezes TVP Jacek Kurski poinformował na Twitterze, że zwrócił się do "stosownych władz" o dodatkową ochronę obiektów spółki i ukaranie agresorów. "Furia na TVP to atak na ostoję prawdy, wolności pluralizmu medialnego w PL. Nie damy się zastraszyć" - zapewnił.

W poniedziałek TVP poinformowała: "W związku z protestami, do których doszło pod siedzibą TVP Info w dniach 26 stycznia i 2 lutego, kiedy zaatakowana została redaktor Magdalena Ogórek, Telewizja Polska skierowała zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa".

Oświadczenie wydała także telewizja TVN.

(SK, PAP, 04.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"The Washington Post" reklamował się podczas Super Bowl

Narratorem filmu jest Tom Hanks (screen Youtube/ Washington Post)

Podczas wczorajszego meczu Super Bowl wyemitowano spot reklamowy promujący dziennik “The Washington Post”.

Spot pojawił się w blokach reklamowych przy czwartej kwarcie finału ligi NFL. W reklamie podkreślono, jak ważną rolę pełnią dziennikarze dla społeczeństwa, a także zagrożenia związane z wykonywaniem tego zawodu. Spot kończyła tablica z logo waszyngtońskiej gazety i sloganem “Democracy Dies in Darkness” (tłum. demokracja umiera w ciemności). Narratorem 60-sekundowego filmu jest aktor Tom Hanks, który w 2017 roku wcielił się w rolę redaktora naczelnego “The Washington Post” Bena Bradlee w hollywoodzkim filmie “The Post” (na polskich ekranach pt. "Czwarta władza"), w reżyserii Stevena Spielberga.

Nie ujawniono, ile gazeta zapłaciła za emisję spotu, ale średnia cena 30-sekundowej reklamy przy Super Bowl wynosiła w tym roku ok. 5,2 mln dol. “The Washington Post” należy do Jeffa Bezosa, właściciela koncernu internetowego Amazon.

(LL, 04.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.