Temat: Grand Press Photo

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wystawa Grand Press Photo 2020 rusza w Polskę. Na początek Warszawa

Na wystawie będzie ponad 260 fotografii

266 najlepszych zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo można oglądać od 8 do 20 lipca w Warszawie. Później wystawa pojedzie do Gdańska. 

Do obejrzenia ekspozycji w Centrum Handlowym Blue City zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. Można ją oglądać codziennie w godzinach otwarcia centrum. Prezentuje 266 fotografii – są to 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne oraz 2 zdjęcia pojedyncze i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Jacka Szydłowskiego z „Dziennika Wschodniego”, przedstawiająca pielęgniarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa. 

⇒ Zobacz zdjęcia laureatów Grand Press Photo 2020

Po Warszawie wystawa pojedzie do Gdańska, gdzie w dniach 1-16 sierpnia będzie ją można obejrzeć w Teatrze Szekspirowskim. 

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo. W tym roku był nim Pieter Ten Hoopen, członek agencji VU w Paryżu, współzałożyciel Civilian Act w Sztokholmie. Oprócz niego w jury zasiadali: Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt (Schilt Publishing&Gallery), Radu Sigheti (Reuters) oraz Andrzej Zygmuntowicz. 

Partnerem wystawy miejskiej w Warszawie jest Centrum Handlowe Blue City. 

Patronami wydarzenia jest „Polska Metropolia Warszawska” oraz serwis Warszawa.naszemiasto.pl.

Partnerami wystawy miejskiej w Gdańsku jest Miasto Gdańsk oraz Gdański Teatr Szekspirowski.

Partnerzy konkursu i wystaw: Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, OPPO Polska, Miasto Gdańsk.

Partner wystaw: Drukarnia Andrus.

Więcej informacji na stronie: Grandpressphoto.pl

(08.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.