Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Bodnar wygrał proces z TVP

Adam Bodnar po decyzji sądu podziękował wszystkim za wsparcie (fot. biuro RPO)

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poinformował, że we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie zakończył prawomocnie sprawę, jaką w zeszłym roku wytoczyła mu TVP. Chodziło o wypowiedź Bodnara na temat okoliczności śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

TVP pozwała Adama Bodnara za słowa w programie "Onet Opinie" odnoszące się do ataku na Pawła Adamowicza. RPO powiedział wówczas m.in.: "Musimy zwrócić uwagę (...), do jakich mediów potencjalnie mógł mieć dostęp pan Stefan. Jeżeli on był zamknięty (w więzieniu - przyp.red.), to on (...) korzystał tylko i wyłącznie z mediów, które są tzw. telewizją naziemną". Dodał też, że "kanał, który jest nadawany całą dobę, to jest TVP Info".

W maju 2019 Sąd Okręgowy oddalił pozew TVP. Telewizja postanowiła się odwołać, ale we wtorek jej apelacja została oddalona. "Dziękuję wszystkim za wsparcie" - skomentował tę decyzję na Twitterze Adam Bodnar. 

Dwa tygodnie temu muzyk i satyryk Krzysztof Skiba informował na Facebooku, że Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o umorzeniu jego sprawy o pomówienie byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego. Pozew złożono także po wypowiedziach Skiby po śmierci prezydenta Gdańska.

(SK, 07.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.