Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Skiba wygrał w sądzie z Jackiem Kurskim

Chodzi o komentarz Krzysztofa Skiby wygłoszony na antenie Polsat News (fot. Jakub Kamiński/East News, fot. Piotr Molecki/East News)

Muzyk i satyryk Krzysztof Skiba poinformował na Facebooku, że Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o umorzeniu jego sprawy o pomówienie byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Chodzi o słowa, które padły w styczniu 2019 roku po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Skiba na antenie Polsat News powiedział, że "media publiczne szczuły na prezydenta Gdańska i oto mamy tego efekty". Obarczył też moralną odpowiedzialnością za mord na Adamowiczu ówczesnego prezesa TVP Jacka Kurskiego (dziś jest członkiem zarządu TVP). Pozwali go zarówno TVP, jak i Kurski.

W I instancji Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył postępowanie, ale rozstrzygnięcie to zostało zaskarżone przez TVP i Jacka Kurskiego. "Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że zażalenie Jacka Kurskiego na poprzednie postanowienie sądu jest niezasadne i w związku z tym umorzył postępowanie. Postanowienie jest prawomocne. W tej kwestii można powiedzieć, że wygraliśmy" - komentował w rozmowie z Onetem mecenas Krzysztof Pluta, który reprezentuje Krzysztofa Skibę. Portal podkreśla, że umorzenie dotyczy tylko wypowiedzi dotyczącej Kurskiego. "Jeżeli jednak chodzi o cytowane wyżej słowa odnośnie mediów publicznych, warszawski sąd zdecydował dzisiaj, że sprawa wraca ponownie do pierwszej instancji i toczy się dalej" - poinformował Onet. Przypomniano, że to sprawa z art. 212 kodeksu karnego.

(SK, 24.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.