Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie będzie wspólnej debaty TVN, Onetu i WP

Andrzej Duda zapowiedział, że weźmie udział w debacie organizowanej przez TVP, która ma odbyć się 6 lipca w miejscowości Końskie (fot. Piotr Molecki/East News)

TVN, TVN 24, Onet i Wirtualna Polska we wspólnym komunikacie poinformowały, że debata prezydencka, którą chciały przeprowadzić w czwartkowy wieczór, jednak się nie odbędzie. Podano, że sztab Andrzeja Dudy oświadczył, że prezydent nie weźmie udziału w tym wydarzeniu.

"Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich" – napisali we wspólnym oświadczeniu Bartosz Węglarczyk (redaktor naczelny Onet.pl), Michał Samul (redaktor naczelny TVN24) i Piotr Mieśnik (redaktor naczelny WP).

"Żałuję, że pan prezydent nie skorzystał z okazji do rozmowy z tymi wyborcami, którzy z własnego wyboru lub z powodu obiektywnych problemów nie oglądają debat telewizyjnych. Żałuję, że postanowił skrytykować organizatorów tej debaty bez próby podjęcia jakiejkolwiek rozmowy z nami. Oskarżenia o ukryte motywy organizacji tej debaty są zgodne z taktyką wyborczą kandydata prowadzącego w sondażach, ale są sprzeczne z prawdą. Być może pan prezydent rzeczywiście nie boi się debaty, ale jego sztab odmówił jakiejkolwiek rozmowy na temat czasu, miejsca i przebiegu tego zdarzenia" – napisał Bartosz Węglarczyk w komentarzu opublikowanym na Onet.pl.

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Złotowie stwierdził, że TVN próbuje narzucić termin debaty. – Prywatna stacja Trzaskowskiego chce sobie organizować debatę. Dlaczego ma być lepiej traktowana niż TVP i Polsat? Nie zgadzam się na to, jestem prezydentem wszystkich Polaków i wszyscy mają mieć równe prawo do jej obejrzenia – powiedział w Złotowie Andrzej Duda.

TVN, TVN 24, WP i Onet zaprosiły 29 czerwca Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego na debatę. Poprowadziliby ją Monika Olejnik (TVN 24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN 24), Marek Kacprzak (Wirtualna Polska ) i Andrzej Stankiewicz (Onet). Rafał Trzaskowski poinformował tego samego dnia na Twitterze, że zgadza się na udział w debacie.

We wtorek telewizja Polsat zwróciła się do Telewizji Polskiej i TVN z propozycją zorganizowania wspólnej debaty kandydatów na prezydenta. Jak poinformował w środę wieczorem rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk, do tej pory Polsat nie dostał w tej sprawie informacji od żadnej ze stacji. 

6 lipca ma odbyć się debata organizowana przez TVP w miejscowości Końskie. Według informacji Wirtualnej Polski udział Rafała Trzaskowskiego w debacie wyborczej organizowanej przez TVP nie jest pewny. Andrzej Duda zapowiedział, że na tej debacie się pojawi.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, 02.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.