Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN, TVN 24, Onet i WP szykują wspólną debatę prezydencką, osobną planuje TVP

W drugiej turze spotkają się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski (fot. Piotr Molecki/East News)

TVN, TVN 24, Onet i Wirtualna Polska chcą zorganizować wspólną debatę z kandydatami na prezydenta. Planuje ją również Telewizja Polska.

W drugiej turze wyborów prezydenckich 12 lipca spotkają się walczący o reelekcję urzędujący prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

"Formuła debaty przewiduje pytania dziennikarzy, riposty, wzajemne pytania, pytania od widzów oraz wolne oświadczenia kandydatów" - napisali w zaproszeniu do Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego naczelni TVN 24, Onetu i WP.

Debata planowana jest na czwartek 2 lipca. Ma rozpocząć się o 19.25. Prowadzić ją będą Monika Olejnik (TVN 24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN 24), Andrzej Stankiewicz (Onet) i Marek Kacprzak (Wirtualna Polska). Sygnał debaty nieodpłatnie udostępniony zostanie wszystkim zainteresowanym mediom.

"Odpowiadając na gotowość Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego do wzięcia udziału w debacie, wierzymy, że transmitowana w wielu mediach tradycyjnych i internetowych debata, ułatwi milionom widzów i użytkowników podjęcie świadomej oraz odpowiedzialnej decyzji w wyborach" - kończą zaproszenie szefowie redakcji.

Udział w debacie potwierdził już Rafał Trzaskowski. "Ja stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty i będę na debacie!" - poinformował na Twitterze Trzaskowski.

Z kolei 6 lipca debatę prezydencką zorganizuje Telewizja Polska. Ma się odbyć w miejscowości Końskie i będzie transmitowana w TVP 1, TVP Info i TVP Polonia.

Telewizja publiczna zapowiada, że debata odbędzie się w formacie Town Hall Debate znanym z debat prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Formuła debaty przewiduje zadawanie pytań przez publiczność. Prowadzący Michał Adamczyk będzie jedynie moderatorem spotkania.

Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich odbyła się tylko jedna debata - w Telewizji Polskiej - z udziałem wszystkich 11 kandydatów na prezydenta. W TVP 1, TVP Info i TVP Polonia zgromadziła ona łącznie 5,42 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 29.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.