Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruch przechodzi transformację cyfrową we współpracy z Microsoftem

Ruch zatrudnia ponad 500 pracowników (fot. materiały prasowe)

Spółka Ruch z pomocą firmy Microsoft i Operatora Chmury Krajowej w ramach transformacji cyfrowej przystosowała się do zdalnej pracy i współpracy w zespołach na podstawie środowiska Office 365.

Firmy chcą współpracować także m.in. przy jednolitym środowisku IT, migracji do chmury publicznej, konsolidacji wykorzystywanych aplikacji na jednej platformie, a w dalszej perspektywie modernizacji aplikacji i wykorzystania środowiska serverless (odpowiedzialność za serwery przejmuje dostawca usługi).

W spółce funkcjonuje 170 systemów informatycznych i 300 interfejsów. Jak poinformował w komunikacie Ruch, w ramach transformacji odbyto ponad 1 tys. konferencji grupowych i 3,1 tys. rozmów głosowych. Wymieniono także ok. 10 tys. wiadomości online i prawie 82 tys. wpisów na czatach. Spółka zatrudnia ponad 500 osób.

Na początku czerwca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Ruchu przez PKN Orlen. Ruch jest w restrukturyzacji. Spółka winna jest wydawcom prasy 162 mln zł. W kwietniu 2019 roku wierzyciele zdecydowali o umorzeniu części długów.

(JSX, 16.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.