Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT dostała skargi na "Studio Polska" z posłem Czarnkiem

Skargi dotyczyły braku reakcji prowadzących na wypowiedź posła PiS (screen Vod.tvp.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostała skargi na ostatnie wydanie programu TVP Info "Studio Polska", w którym padły skandaliczne słowa posła PiS Przemysława Czarnka o osobach LGBT.

Przemysław Czarnek z PiS w trakcie programu "Studia Polska" powiedział: "Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją".

Rzecznika KRRiT Teresa Brykczyńska przekazała nam, że do południa w poniedziałek do Krajowej Rady wpłynęły trzy skargi na program TVP Info od osób indywidualnych. - Wszystkie dotyczyły braku reakcji prowadzących na wypowiedź posła Przemysława Czarnka na temat praw człowieka oraz osób LGBT - wyjaśnia Brykczyńska.

"Studio Polska" wróciło do TVP Info w sobotę po trzymiesięcznej przerwie. Programu nie współprowadzi już Magdalena Ogórek, która pozostaje w stacji. Gospodarzami ostatniego wydania byli Małgorzata Opczowska i Jacek Łęski.

Od słów Czarnka odciął się Katolicki Uniwersytet Lubelski, a sprawę jego wypowiedzi skierował do rzecznika dyscyplinarnego uczelni. Poseł PiS jest adiunktem Wydziału Prawa KUL.

(KOZ, 16.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.