Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł wieloletni dziennikarz PAP Stanisław Karnacewicz

Ostatnia depesza Stanisława Karnacewicza została opublikowana w serwisie PAP w sobotę rano (fot. Facebook.com/StanisławKarnacewicz)

W wieku 70 lat zmarł Stanisław Karnacewicz, wieloletni dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej. Specjalizował się w tematyce kościelnej, relacjonował pielgrzymki do Polski Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz Światowe Dni Młodzieży z udziałem Franciszka. W sobotę ukazała się jego ostatnia depesza.

Stanisław Karnacewicz pracę w PAP rozpoczął w 1991 r. Przez lata opisywał wydarzenia z życia Kościoła katolickiego. Jak sam wspominał, dla niego najważniejsze były relacje z pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1991 r. i uroczystości pogrzebowe polskiego papieża w 2005 r. Zanim trafił do PAP związany był z “Tygodnikiem Polskim”.

W 2018 roku Stanisław Karnacewicz otrzymał złotą odznakę i honorową legitymację przyznawaną najbardziej zasłużonym papowcom. - To było dla mnie zawsze ważnym doświadczeniem, kiedy mogłem uczestniczyć w wielkich wydarzeniach w życiu Kościoła – powiedział wtedy. W 2016 r. otrzymał nagrodę specjalną z okazji 15-lecia nagrody "Ślad" imienia bp. Jana Chrapka, a w 2015 r. został odznaczony przez kardynała Kazimierza Nycza medalem "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej". Uhonorowano go również nagrodą Ubi Caritas i medalem "Milito Pro Christo".

Ostatnia depesza Stanisława Karnacewicza została opublikowana w serwisie PAP w sobotę rano. Była to zapowiedź 39. Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę.

(AMS, RAQ, 14.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.