Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trump rewanżuje się Twitterowi i uderza w social media

Zgoda między użytkownikiem Trumpem a Twitterem będzie trudna do osiągnięcia (fot. Wikimedia Commons)

Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze dotyczące mediów społecznościowych. Przewiduje ono m.in. możliwość obarczenia serwisów społecznościowych odpowiedzialnością prawną w przypadku moderowania wpisów.

"W kraju, w którym od dawna pielęgnuje się wolność wypowiedzi, nie możemy pozwolić, by ograniczona liczba platform internetowych wybierała wypowiedzi, do których Amerykanie mają dostęp w internecie. [...] Gdy duże media społecznościowe cenzurują opinie, z którymi się nie zgadzają, to pokazują niebezpieczną władzę" - napisano w rozporządzeniu.

Federalna Komisja ds. Komunikacji (FCC) ma teraz doprecyzować, czy moderowanie wpisów użytkowników przez serwisy społecznościowe powinno łączyć się z odpowiedzialnością prawną.

Rozporządzenie opublikowano krótko po tym, gdy Twitter zakwalifikował dwa posty prezydenta USA jako wymagające weryfikacji faktów. We wpisach Trump przekonywał, że dopuszczenie do głosowania korespondencyjnego na dużą skalę doprowadzi do sfałszowania wyborów.

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(LL, 01.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.