Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Beata Tadla i ks. Wojciech Lemański mają pisać do nowego serwisu Marka Czyża

Beata Tadla i ks. Wojciech Lemański mają znaleźć się wśród autorów serwisu Czyztak.pl (fot. Piotr Molecki/East News, screen: YouTube.com/Onet Rano)

Były dziennikarz m.in. Telewizji Polskiej Marek Czyż zamierza na przełomie lata i jesieni uruchomić serwis publicystyczny Czyztak.pl. Jak zapowiada, będą tam pisać m.in. Beata Tadla, ks. Wojciech Lemański i eurodeputowany Łukasz Kohut. Środki na funkcjonowanie zbiera na platformie Patronite.

W serwisie mają być publikowane materiały publicystyczne. - Znajdą się tam tematy dotyczące polityki i spraw społecznych, czyli to, czym zajmuję się od dawna. Na niczym innym szczególnie się nie znam, nie szukam nowych obszarów – mówi "Presserwisowi" Czyż. Start serwisu planuje na późne lato lub wczesną jesień. - Wszystko zależy od tego, czy uda się stworzyć montaż finansowy. Chcemy zgromadzić kilkadziesiąt piór z jednego kościoła: ludzi wyznających wartości europejskie, demokratyczne i liberalne. Ale jak znajdzie się jakiś konserwatysta, który zechce podzielić się swoją opinią na naszej stronie, oczywiście go przyjmiemy. Jestem jednak dziwnie spokojny, znając polaryzację Polski i Polaków, że to raczej niemożliwe – dodaje Czyż.

Wśród tych, którzy jak dotąd zgodzili się na współpracę, wymienia dziennikarkę Beatę Tadlę, księdza Wojciecha Lemańskiego, eurodeputowanego Wiosny Łukasza Kohuta i specjalistę od międzynarodowego terroryzmu Krzysztofa Liedla. - W ciągu najbliższych tygodni będziemy publikowali nazwiska kolejnych osób – zapowiada Czyż.

Fundusze na finansowanie działania serwisu dziennikarz zbiera za pomocą platformy crowdfundingowej Patronite. Zbiórka ruszyła 25 maja. Celem jest finansowanie na poziomie 90 tys. zł miesięcznie. - Tak sobie to wyobrażam, gdyby miał to być serwis w planowanym teraz kształcie. Ale to płynne. To, do czego chcemy dojść, będzie zależało od tego, ile uda nam się zebrać – zaznacza Czyż. Na razie nie chce jednak mówić, jak idzie zbiórka. Informacji o zebranych kwotach nie ma też na stronie Patronite. - Zbiórka to kwestia ostatnich dni. Z wysokości obecnej sumy nie wyciągamy jeszcze żadnych wniosków – ucina.

Marek Czyż jest redaktorem naczelnym regionalnego serwisu informacyjnego Silesia24.pl. W przeszłości był związany m.in. z Superstacją, Nową TV i TVP Info. Obecnie prowadzi też programy w Halo.Radio.

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(JSX, 01.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.