Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ekipa CNN zatrzymana w trakcie relacji z zamieszek w Minneapolis

Omar Jimenez został zatrzymany w trakcie relacjonowania zamieszek (screen: Twitter.com/@cnn)

Dziennikarz stacji CNN Omar Jimenez oraz współpracujący z nim realizator i operator kamery zostali aresztowani przez policję w Minneapolis w amerykańskim stanie Minnesota. Po kilkudziesięciu minutach dziennikarze zostali zwolnieni.

Ekipa telewizyjna relacjonowała na żywo rozruchy na ulicach miasta. Kamerzysta zarejestrował moment interwencji funkcjonariuszy.

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze stacja CNN napisała, że domaga się natychmiastowego uwolnienia swojej ekipy.

Jak poinformował na Twitterze redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk, "gubernator Minnesoty, któremu podlega stanowa policja, zadzwonił do szefa CNN przeprosić za to, że policjanci aresztowali ekipę CNN podczas zamieszek w Minneapolis. Dziennikarze zostali zwolnieni".

W amerykańskich miastach od kilku dni trwają zamieszki. Ich powodem jest śmierć  czarnoskórego George'a Floyda z Minneapolis, który zmarł w trakcie zatrzymania przez policję.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(PAZ, 29.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.