Dział: PRASA

Dodano: Maj 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rupert Murdoch zamyka w Australii ponad 100 lokalnych gazet

Drastyczny spadek wpływów to jedna z przyczyn decyzji koncernu (fot. Bank Phrom/Unsplash)

News Corp zapowiedział zamknięcie ponad 100 lokalnych gazet wydawanych w Australii. Od czerwca 76 z nich będzie ukazywać się tylko w wersji cyfrowej, a 36 tytułów przestanie istnieć.

Jako powód tych decyzji australijski oddział koncernu Ruperta Murdocha podaje drastyczny spadek wpływów z reklam i ograniczoną sprzedaż wynikającą z pandemii koronawirusa. Koncern już na początku kwietnia zapowiadał zamknięcie 60 tytułów. Wtedy np. zamknięto papierową wersję wydawanej w Południowej Walii od 1906 roku gazety "Manly Daily". Przed pandemią News Corp w Australii wydawał 142 tytuły prasowe, co stanowiło 23 proc. tamtejszego rynku.

W tym roku News Corp zamknął już ogólnokrajowy serwis informacyjny Australian Associated Press, działający od 85 lat. Działalność ograniczają też inni nadawcy - zlikwidowany został serwis informacyjny ViacomCBS Inc. i australijski oddział Buzzfeed News.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 29.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.