Dział: PRASA

Dodano: Maj 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet i "Fakt" mają mieć wspólnych korespondentów regionalnych

RAS Polska pod koniec kwietnia ogłosił przeprowadzenie zwolnień grupowych (fot. materiały prasowe)

Portal Onet.pl i dziennik "Fakt" (Ringier Axel Springer Polska) będą miały wspólnych korespondentów regionalnych. Szczegóły połączenia będą znane, kiedy RAS Polska zakończy proces zwolnień grupowych.

Na razie nie wiadomo konkretnie, jak będzie wyglądać ta wspólna sieć korespondentów. - Próbujemy połączyć system, mamy kilku korespondentów z "Faktu" i Onetu w województwach, na razie nie znamy szczegółów, musimy najpierw przejść przez zwolnienia grupowe – mówi redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

RAS Polska pod koniec kwietnia ogłosił przeprowadzenie zwolnień grupowych, mają się one zakończyć do 30 czerwca. Spółka tłumaczy w komunikacie, że są one "wynikiem dostosowania działalności do przedstawionej w zeszłym roku struktury oraz strategii. Nowe wyzwania związane z pandemią koronawirusa przyspieszyły konieczność podjęcia tych decyzji w celu utrzymania stabilnej kondycji finansowej firmy". Z naszych informacji wynika, że pracę ma stracić około 90 pracowników etatowych i 60 współpracowników.

Koncern rozpoczął już wręczanie wypowiedzeń. Jak udało nam się ustalić, z tygodnikiem "Newsweek Polska" rozstaje się Wojciech Cieśla, a z Newsweek.pl Anna Kiedrzynek. Z kolei "Przegląd Sportowy" zwolnił korespondentów regionalnych: Michała Guza, Leszka Błażyńskiego i Macieja Sypułę.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(JSX, 21.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.